• 2018.01.09 - Zapraszamy do Centrum Młodych na ul. Inżynierską 1!
 • 2018.03 - zbliża się XI edycja Praskiego Festiwalu Filmów Młodzieżowych
 • 2018.04.29 - 23 rocznica powstania świetlicy Nasz Klub
Strony naszych
projektów:
RadioPraga.pl    Festiwal Filmów Młodzieżowych    Portal jaktoco?    Tu Praga    Praska wiatoteka    wsparcie w starcie
 
Serduszko kibicuje z zasadami! W dniach 27-31 sierpnia w Ośrodku Kibice Razem Polonia Warszawa prowadzonym przez Stowarzyszenie Serduszko dla Dzieci odbyły się warsztaty dla dzieci „Kibicowanie z zasadami”.
 
Pod czujnym okiem sędziów z Polskiego Związku Piłki Nożnej 20 młodych adeptów uczyło się zasad sędziowania meczów piłkarskich. Ostatniego dnia najwytrwalsi przeszli trening sprawności piłkarskiej Grassroots oraz rozegrali wewnętrzny mecz zgodnie z zasadami sztuki sędziowskiej. Zajęcia praktyczne odbywały się na bocznym boisku Czarnych Koszul tzw. Saharze. 
W ostatnim tygodniu sierpnia br. kibice Polonii Warszawa przy wsparciu organizacyjnym Ośrodka Kibice Razem oraz pracowników PZPN zrealizowali program warsztatów sędziowskich dla dzieci w wieku od 9 do 14 lat. Na zajęcia zgłosiło się aż 20 osób. Najstarszy uczestnik przyjęty warunkowo liczył sobie 17 lat. W kursie prócz mieszkańców Muranowa wzięło udział sześcioro dzieci z praskich świetlic naszego Stowarzyszenia. 
 
Pierwsze 4 dni poświęcone były przygotowaniu teoretycznemu. Podczas codziennych czterogodzinnych zajęć dzieci uczyły się odróżniać rzut wolny pośredni od bezpośredniego, dowiedziały się także, kiedy należy odgwizdać faul, ukarać zawodnika żółtą i czerwoną kartką oraz na czym polega spalony. Każdy uczestnik miał możliwość obejrzenia od kuchni warsztatu sędziowskiego – prowadzący pokazywali najmłodszym swoje gwizdki, notesy i karty do sygnalizowania przewinień, a także chorągiewki służące sędziom asystentom. W bezbolesnym przyswojeniu trudnej wiedzy, ćwiczeniu zmysłu obserwacji i przeglądu pola pomagały filmy i nagrania z quizami oraz symulacje z piłkarskich gier komputerowych. W przerwach dzieci urządzały turnieje piłkarskie na konsoli oraz rywalizowały przy stole z piłkarzykami. Kursy dla dzieci prowadzili panowie Tomasz Zabielski, Mariusz Szymanik oraz sędzia międzynarodowy Tomasz Listkiewicz z PZPN-u. 
Trzeciego dnia warsztatów na najmłodszych czekała dodatkowa atrakcja. Ośrodek Kibice Razem tuż przed końcem zajęć odwiedził piłkarz Czarnych Koszul Yahiya Diemé wraz z ekipą telewizyjną Canal Plus. Rozkrzyczana gromadka natychmiast ustawiła się w kolejce po autograf. Później dzieci miały okazję zagrać z popularnym „Jimmy’m” w piłkarzyki i na playstation. Wydarzenie uwiecznili kamerzyści. Skrót ze spotkania w ośrodku przy Andersa 29 można było obejrzeć przed transmisją meczu Polonia Warszawa – Wisła Kraków 31 sierpnia. 
 
Piątego dnia koordynator programu wyszukiwania talentów Grassroots Tomasz Zabielski przygotował specjalny test sprawnościowy dla wszystkich uczestników warsztatów. Dzieci rywalizowały z czasem i własnymi słabościami prezentując swoje umiejętności dryblingu, główkowania, strzelania rzutów karnych, dokładnych podań i dośrodkowań.
Na koniec wraz z trenerami rozegrali wewnętrzny mecz kontrolny, podczas którego prowadzący zwracali szczególną uwagę na respektowanie zasad gry. Na koniec wszyscy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz drobne prezenty od klubu. Najlepsi otrzymali od PZPN-u dodatkowe certyfikaty. Podopieczni serduszkowych świetlic uplasowali się w czołówce testowanych. 
 
mBank
31 1140 2004 0000 3102 7749 6095
KRS 0000163383
Wspierają nas:
 • Wspierają nas: 1
 • Wspierają nas: 2
 • Wspierają nas: 3
 • Wspierają nas: 4
 • Wspierają nas: 5
 • Wspierają nas: 6
 • Wspierają nas: 7
 • Wspierają nas: 8
 • Wspierają nas: 9
 • Wspierają nas: 10
 • Wspierają nas: 11
 • Wspierają nas: 12
 • Wspierają nas: 13
 • Wspierają nas: 14
 • Wspierają nas: 15
 • Wspierają nas: 16
 • Wspierają nas: 17
 • Wspierają nas: 18
 • Wspierają nas: 19
 • Wspierają nas: 20
 • Wspierają nas: 21
 • Wspierają nas: 22
 • Wspierają nas: 23
 • Wspierają nas: 24
 • Wspierają nas: 25
 • Wspierają nas: 26
 • Wspierają nas: 27
 • Wspierają nas: 28
 • Wspierają nas: 29
 • Wspierają nas: 30
 • Wspierają nas: 31
 • Wspierają nas: 32
 • Wspierają nas: 33
 • Wspierają nas: 34
 • Wspierają nas: 35
 • Wspierają nas: 36
 • Wspierają nas: 37
 • Wspierają nas: 38
 • Wspierają nas: 39
 • Wspierają nas: 40
 • Wspierają nas: 41
 • Wspierają nas: 42
 • Wspierają nas: 43
 • Wspierają nas: 44
 • Wspierają nas: 45
 • Wspierają nas: 46
 • Wspierają nas: 47
 • Wspierają nas: 48
 • Wspierają nas: 49
 • Wspierają nas: 50
 • Wspierają nas: 51
Serduszko na Facebook'u
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
Akceptuję