• 2018.01.09 - Zapraszamy do Centrum Młodych na ul. Inżynierską 1!
 • 2018.03 - zbliża się XI edycja Praskiego Festiwalu Filmów Młodzieżowych
 • 2018.04.29 - 23 rocznica powstania świetlicy Nasz Klub
Strony naszych
projektów:
RadioPraga.pl    Festiwal Filmów Młodzieżowych    Portal jaktoco?    Tu Praga    Praska wiatoteka    wsparcie w starcie

Link do zrzutki - https://zrzutka.pl/hga6nd 

"Nasz Klub" to świetlica dla dzieci z warszawskiej Pragi Północ. Od 25 lat niezależnie od lokalizacji wspieramy dzieci i młodzież w szeroko pojętym rozwoju. Towarzyszymy im gdy pokonują trudności, dopingujemy w drodze do realizacji marzeń, mobilizujemy do nie zniechęcania się porażkami. Budujemy relację - bo w naszej opinii to właśnie odpowiednio ukształtowana relacja dorosły - dziecko jest motorem zmiany!

"Serce" bo tak potocznie nasi podopieczni mówią o świetlicy wpisało się na stałe w koloryt Pragi Północ. Jest stałym punktem odniesienia dla ok 50 dzieci rocznie. Tu od poniedziałku do piątku dzieci mogą spędzać czas po szkole - dostają wsparcie wychowawców, pomoc w lekcjach, uczą się gotować, mogą się bawić - rozwijać. Uczestniczą w zajęciach artystycznych, warsztatach dziennikarskich, fotograficznych i filmowych. Biorą udział w zajęciach socjoterapeutycznych, dostają wsparcie psychologiczne. Oprócz tego mają możliwość spotkać ciekawych ludzi, wyjść do teatru, kina na basen. Świetlica szczyci się renomą - jest uznawana za jedno z dobrze funkcjonujących i zaangażowanych miejsc na mapie warszawy, których celem jest wsparcie dziecka i rodziny.

 

Jak wszyscy wiemy czas nie stoi w miejscu a z siedmiolatków wyrastają młodzi nastolatkowie, którzy mają inny sposób na spędzanie czasu, inne potrzeby i zupełnie inną dynamikę. Potrzeba własnej przestrzeni, po której "nie pałętają się " jak to mówią "dzieci" staje się coraz silniejsza i w przypadku niezaspokojenia jej - młodzież na własną rękę znajduje miejsca gdzie tworzy własne miejsce - niekoniecznie w sposób społecznie pożądany. Dlatego by móc zapobiec przerwaniu procesu, w którym znajdują się nasi podopieczni chcemy stworzyć im oddzielną przestrzeń - na tyle bliską obecnej placówce by stała się jej częścią.

Właśnie pojawiła się szansa - lokal, który będziemy mogli użytkować od końcówki czerwca. Dzięki nawiązanej współpracy z Firmą OKAM prowadzącą po sąsiedzku inwestycję pn. BOHEMA – Strefa Praga przy ul. Szwedzkiej 20, mamy od czego zacząć. Niemniej jednak sam lokal to za mało - potrzebujemy móc realizować program - zabezpieczyć kadrę by mogła działać. Część środków już mamy - od zeszłego roku czekają na uruchomienie działań pieniądze, które przekazał nam zespół PRO8L3M. To jednak kropla w morzu potrzeb.

Stąd nasza prośba o pomoc i wsparcie tej jakże potrzebnej inicjatywy.

Wiemy, że w tym trudnym czasie są ludzie, którzy nie zapominają o innych, są gotowi działać by nikt nie został sam. Stąd nasz apel.

 

Oprócz środków finansowych jesteśmy również otwarci na inne rozwiązania wspierające nasze działania - darowizny rzeczowe, aukcje na rzecz, wolontariat. Każda pomoc się liczy <3

Można nas wspierać również przez wpłaty na konto - mBank 31 1140 2004 0000 3102 7749 6095 - darowizna na cele statutowe - oraz przekazać 1% ponieważ od wielu lat jesteśmy Organizacją Pożytku Publicznego

mBank
31 1140 2004 0000 3102 7749 6095
KRS 0000163383
Wspierają nas:
 • Wspierają nas: 1
 • Wspierają nas: 2
 • Wspierają nas: 3
 • Wspierają nas: 4
 • Wspierają nas: 5
 • Wspierają nas: 6
 • Wspierają nas: 7
 • Wspierają nas: 8
 • Wspierają nas: 9
 • Wspierają nas: 10
 • Wspierają nas: 11
 • Wspierają nas: 12
 • Wspierają nas: 13
 • Wspierają nas: 14
 • Wspierają nas: 15
 • Wspierają nas: 16
 • Wspierają nas: 17
 • Wspierają nas: 18
 • Wspierają nas: 19
 • Wspierają nas: 20
 • Wspierają nas: 21
 • Wspierają nas: 22
 • Wspierają nas: 23
 • Wspierają nas: 24
 • Wspierają nas: 25
 • Wspierają nas: 26
 • Wspierają nas: 27
 • Wspierają nas: 28
 • Wspierają nas: 29
 • Wspierają nas: 30
 • Wspierają nas: 31
 • Wspierają nas: 32
 • Wspierają nas: 33
 • Wspierają nas: 34
 • Wspierają nas: 35
 • Wspierają nas: 36
 • Wspierają nas: 37
 • Wspierają nas: 38
 • Wspierają nas: 39
 • Wspierają nas: 40
 • Wspierają nas: 41
 • Wspierają nas: 42
 • Wspierają nas: 43
 • Wspierają nas: 44
 • Wspierają nas: 45
 • Wspierają nas: 46
 • Wspierają nas: 47
 • Wspierają nas: 48
 • Wspierają nas: 49
 • Wspierają nas: 50
 • Wspierają nas: 51
Serduszko na Facebook'u
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
Akceptuję